Jõhvi Vene Põhikool

SCHOOL AJALUGU
Aastal 1967, alates 6. Keskkool Kohtla-Järve eraldatud teise kooli, mis sai tuntuks kui “Kaheksa-aastase kooli № 16”. Kool registreerimine sai Rahu tänaval väike kahekorruseline hoone, kus lisaks klassiruumid olid raamatukogu, auditoorium, töökojad tööjõu õppetunde poisid (eraldi hoones kooliõuel) ja teine väike ühekorruseline naabruses hoone, kus ta maha. Spordihallis koolis ei olnud. Esimene direktor oli kool Nellie S. Filippov, õppealajuhataja ja – Fernanda Ennok Ivanovna, kes olid rühma vaieldamatu asutus. Kuna Nellie S. oli väga entusiastlik pedagoogika ja meeskond püüdis sobitada oma nõuded ja aja vajadustele. Kool aastas võttis auhindu paraadid, mida hoitakse Haridusameti Kohtla-Järvel. Aga laste arv koolis kõiki suurenenud, hoone ei saanud tulla igaüks, nii tasemel Eesti valitsus otsustas ehitada kooli arv 16, uus kaasaegne hoone. Ehitus viidi läbi väga lühikese aja jooksul ja hakkas esimese päeva 1975 ja 1. september 1975 õppeaasta algas uus hoone. Kool sai staatus keskkoolis. Kool kella kuulutas algust uue 1975-1976 õppeaastal 850 õpilast.

Teine koolidirektor sai Ingrid Kraerenko. Ta juhtis kooli 1982. ja 2004. aastal. Selle aja jooksul on kool avati klasside põhjalik uuring matemaatika ja füüsika (õpetaja Smirnova Nina, Zavyalov Ljubov Popova Antonina G. Polyakova Vera, Gene (Romashkevich) Rita Teodorovna. Koolis oli kuulus kehalise kasvatuse õpetajat, kelle hulgas oli maailmameister korvpallis Maya Yanovna Ots kirss. Tänu pingutustele au õpetaja Eestis Victor E. Vishnev koolis võttis II koha Ülevenemaalise konkursi parimaid Spordikool andmebaasides. Teatristuudio “Edelweiss” töötab gümnaasium 1998. Kõik need aastad, see on juhitud Tatiana LAAD. mis huvi ja naudingut seotud teatri iucheniki ja õpetajad. aastate jooksul on teinud palju etendused töid vene, eesti ja välismaa klassika. aastal 2002 alustas tööd esimene klass varase keelekümbluse (õpetaja Tiiyu Sass). rakendamine see programm on toetanud Jõhvi vallavalitsuse.

Kolmandaks shkolnyydirektor Mare Lihtsa juhtis kooli meeskond aastate 2004-2013. Alates 2005. aastast on keskkooli on ametlikult ühinenud riikliku programmi varase keelekümbluse, toetavad Eesti Haridusministeerium. Sest põhjalik uuring, et eesti keele aastatel 2003-2010, koolis korraldati suvel keelelaagri. Nende korraldaja oli muusikaõpetaja ja Eesti Inge Papp. Saal esimese keele laager g.Vyarska ja hiljem poisid oli võimalus külastada erinevaid maalilised kohad Eestis. Selle aja jooksul oli kaks suurepärast kooli traditsiooni – lauluvõistlusel ja kooli olümpiamängudel. Konkurss noorte lauljate esmakordselt toimus aastal 2002 ja kutsuti “The Golden Voice”. Selle korraldaja ja innustajaks oli andekas muusikaõpetaja Elena Afanasyeva. Kool olümpiamängudel esmakordselt 2005. aastal toimunud, on püsiv korraldaja oma kehalise kasvatuse õpetaja Victor A. Predbannikov. Erinevatel aegadel avamine mängud osales olümpiavõitjaks Eric Salumyae ja Erki Nool ja kuulsate sportlaste Elina Partyka, Leonid Gulov Juri TarmoK. 2012. aastal traditsioon jätkus kooli vokaal konkursi “Eurovisiooni” – vaimusünnitus noor loominguline korraldaja huvi Antonina latte.

Neljas põhiline kooli muutunud lõpetanud sama kooli Irina Shulgin (matemaatiline klassi lõpetas 1984). Irina astus ametisse 2013. aastal ja praegu töötab koolis. Praegune juht näeb peamine ülesanne on kooli arendada nii palju kui võimalik lastel panid need laadi andmete ja valmistuda täielikult iseseisvat elu. Suurt tähelepanu pööratakse koolitusele individuaalset lähenemist õpilastele, loominguline ja koolituseks ja teket positiivne suhtumine õpilasi ennast ja elu.

Aastal 2014 me liitus projektiga “Ettevõtlik kool”, kus klassid on toimunud, klubid ja tegevusi, mis arendavad initsiatiivi ja ettevõtlikkust õpilastele. Näiteks juhendamisel õpetaja vene keele ja kirjanduse Ludmila Zagorulko õpilased 8. klassi kavandatud ja läbiviidud tunde-avastada Toila “Poeetiline rajad Igor Northerner” keskkooli õpilased ja külalised meie linna. Algklasside õpetaja Tatjana Volnukhin korraldab regulaarselt tunde ja klubid seikluslik koolitus alates 1. klassist.

In september 2015 keskkooli muutis oma olekut põhikooli. Nüüd kannavad nime Jõhvi Vene algkool.

Meie koolis on alati andis oma õpilastele tugeva teadmiste ja pakkuda kõrge haridustase.