Rahvaülikoolide pakutavad võimalused

Võib-olla, kui oled oma kooliteed alles alustanud või kui pool teed on veel minna või kui oled oma koolitee just lõpetanud, võib tunduda, et mitte kunagi enam kooli minna ei tahaks. Algkoolist, põhikoolist, keskkoolist ja ülikoolist saab kokku päris mitu head aastat järjest koolipingi nühkimist ja õppimist. Seega kui see kõik seljataha jääb, võib tööelu tunduda maailma kõige toredam ja vabastavam kogemus. Aga siis jällegi, kümne või paarikümne aasta pärast, kui mitte varem…kui argirutiin muutub vaimu jaoks väsitavaks võid hakata unistama ehk mõnest kursusest või koolitusest, mõnest uuest oskusest, mida omandada. Ideaalne lahendus sellistele koolipinki igatsevatele mõtetele on rahvaülikool nii Tartus kui Tallinnas.

Rahvaülikool pakub võimalust osaleda väga mitmekesistel kursustel ja avastada endas ka uusi külgi ja ehk ka võimalust leida uusi tutvusi, kellel sarnased otsingud käsil. Kursusi on väga mitmetel erinevatel teemadel nagu kunst, kokandus, tervis, aiandus, muusika, käsitöö, võõrkeeled, arvuti, psühholoogia ja palju-palju muud.

Kokanduskursus

Näiteks, kui tunned, et võiks ennast proovida väljendada kunsti kaudu, siis rahvaülikooli kodulehele uudistama minnes leiaksid ennast kohe väga mitmete erinevate võimaluste ees. Näiteks koolitus, mis annab põhiteadmised sisekujundamisest annab kindlasti ideid ja oskusi ka enda kodus mõne muudatuse ellu viimiseks. Kui oled suur fotode ja pildialbumite fänn, aga tunned, et su pildid ei tule kunagi piisavalt hästi välja, siis saad valida näiteks koolituse, kuidas jäädvustada kadedakstegevaid pilte reisidelt, mis annaks muidugi kohe põhjuse mõne reisiseikluse käsile võtmiseks. Ja muidugi on avastamata Picassode jaoks valikus rohkem kui kümme erinevat joonistamise ja maalimise koolitust.

Kui sa aga igatsed oma vanaema kootud sokkide, sallide või mütside järgi või oled märganud mõne tuttava kodus pilkupüüdvaid kaltsuvaipasid, siis leiad ehk enda jaoks midagi tekstiili ja käsitöö rubriigi alt. Valikus on näiteks koolitused kudumise, heegeldamise ja isegi tikkimise jaoks. Ja kui nendest tuttavate pilkupüüdvatest kaltsuvaipadest rääkida, siis on võimalik minna kangastelgede koolitustele ja valmis meisterdada vaip, millel kõigi pilgud peatuvad. Ja näiteks, kui sul on tunne, et ükskõik, millise kauni kleidi või mantli sa endale poest leiad, ikka võib juhtuda, et linna peal, töö juures või teatris kõnnib samas riietuses inimene sulle vastu ja rikub su tuju, siis õmblemise koolitusel valmistatud originaalsed kleidid, pluusid ja seelikud võivad sind nendest muredest päästa.

Kui sa oled pigem seda tüüpi inimene, kes töölt koju jõudes võtab ette tellitoidu või wolti lehe ja valib õhtuks söögi internetist. Samas jällegi kaasaegne köögimööbel ja tehnika seisavad enamuse ajast kasutamata ja kasutust leiavad pigem toidu soojendamiseks kui valmistamiseks. Lahendust ka sellistele muredele pakub rahvaülikool, valides koolitusi kokanduse rubriigist võid avastada endas ehk hoopis järgmise meisterkoka või vähemalt leida, et ise söögi valmistamine võib olla üpriski rahuldustpakkuv tegevus. Lisaks on võimalus ka kõikidele naistele enda mehed saata kokandus koolitusele, mis on mõeldud just spetsiaalselt neile.

Lisaks on võimalus avastada endas muusik mõne laulukooriga liitudes või soolotunde võttes või hoopis valida mõni pill, mille mängimisest alati oled unistanud. Kui oled huvitatud stiili muutmiseks heade nippide leidmiseks, siis näohoolduse ja jumestuse ning soengu tegemise koolitused võivad anda selle jaoks vajalikud oskused. Ennast aitavad leida koolitused psühholoogia valdkonnast, sealt hulgast on võimalik valida ka koolituse, kus õpetatakse praktilisi võtteid enesekaitse valdkonnast. Ja lisaks veel palju-palju valikud, tõesti, valikuid tundub olevat lõputult – võta ainult julgus kokku ja asu ennast avastama.